Grupy parafialne

Ostatnie zmiany: 11.02.2018 19:59
(1270 dni i 12 godzin temu)

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rżące (1992-2012)

Zapraszamy do nabywania książki o histori naszej parafii i osiedla. Książka stanowi cegiełkę, a środki uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na dokończenie budowy kościoła.
Zpraszamy do zapoznania się ze "Słowem wstępnym"

Konferencja Episkopatu Polski Archidiecezja Krakowska Caritas Archidiecezji Krakowskiej Centrum Jana Pawła II OPOKA - Labolatorium wiary i kultury Mateusz - chrześcijański serwis www Wiara - Portal Gościa Niedzielnego KATOLIK - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących Polonia Christiana Katolicki Magazyn Internetowy Tygodnik Katolicki Niedziela Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny Przewodnik Katolicki Nasz Dziennik
Poprawny XHTML 1.1 Poprawny CSS! Spam Poison Community Nie lubimy spamu! Spam nie lubi nas!

Masz pytania, uwagi?
Napisz do .

Duszpasterska Rada Parafialna

Wybrana w demokratycznych wyborach w Adwencie 1996 roku, działa w oparciu o Status Rady, zajmując się sprawami i problemami naszej parafii, a w szczególności troszczy się o sprawną i dynamiczną budowę naszej nowej świątyni. Spotkania Rady odbywają się raz na kwartał.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Grupa składa się z Ministrantów i Lektorów. Obecnie liczy około czterdzieści osób. Pełnią Oni swoją posługę przy ołtarzu w dni powszednie a przede wszystkim w niedzielę i święta sprawiają liturgię bardziej uroczystą. Grupą tą opiekuje się ks. mgr Andrzej Kłeczek.

Oaza - Ruch Światło Życie

Wspólnota oazowa powstała w naszej Parafii po 1989 roku. Przez poszczególne lata przechodziła różne etapy swojej działalności. Zmieniała się również liczba członków. Były lata dużego rozkwitu, kiedy to grupa liczyła około sześćdziesiąt osób. Te dobre lata niestety już minęły, grupa liczy teraz około piętnaście osób. Oaza ma swoje spotkania formacyjne w poszczególnych grupach i wspólny śpiew, który odbywa się w piątki o godzinie 19:00. Zaś członkowie wspólnoty gromadzą się w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:30, gdzie śpiewają pieśni i uczestniczą w liturgii. Grupę prowadzi s. mgr Karina przełożona Domu Zakonnego Sióstr Michalitek, znajdującego się na terenie naszej parafii.

Chętnych serdecznie zapraszamy, aby dołączyli do naszej grupy, gdyż można tu miło i przyjaźnie spędzić czas, i zbliżyć się do Boga.

Oaza Dzieci Bożych

Wspólnota Oazy Dzieci Bożych nazywana jest także parafialna Scholką. Grupa gromadzi dzieci (głównie dziewczęta) ze szkoły podstawowej. Scholka w niedzielę czynnie uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 11:00 śpiewając pieśni i biorąc udział w liturgii.

Grupa modlitewna Jana Pawła II

SZKOŁA MODLITWY JANA PAWŁA II
Spotykania co II Niedzielę od 15.30 na Plebanii. Modlimy się wspólnie. I uczymy się modlić lepiej na wzór Jana Pawła II.

SERDECZNIE WSZSTKICH ZAPRASZAMY!

Oaza Rodzin Domowego Kościoła

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie, wprowadzając ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

Należy tutaj zaznaczyć, że im wcześniej (chodzi o staż małżeński i wiek dzieci) małżonkowie wejdą na drogę formacji Domowego Kościoła, tym łatwiej im spełniać posługę na rzecz swojej rodziny.
Małe dzieci wychowywane w klimacie świadomej wspólnoty chrześcijańskiej w sposób naturalny wzrastają w wierze, ucząc się Boga przez wspólną modlitwę rodzinną a potem lekturę Słowa Bożego.
Możliwość zadawania pytań związanych z wiarą, na równi z pytaniami z innych dziedzin życia, poczucie akceptacji i miłości, świadomość miłości Pana Boga - są ogromnym zapleczem siły i równowagi dla dziecka, gdy zaczyna wchodzić w czas dorastania i odkrywania własnej drogi życia.

Małżonkowie zaś mają większą szansę na budowanie miłości zdrowej, wolnej od głębokich zranień, wspierającej współmałżonka w jego dojrzewaniu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej.

W naszej parafii funkcjonuje jeden krąg rodzin Domowego Kościoła (4 małżeństwa), którego moderatorem jest Ks. mgr Andrzej Kłeczek.
Za łączność z całym Ruchem i prawidłowy przebieg comiesięcznych spotkań odpowiada wybierana co roku para animatorska.

Zespół charytatywny.

Grupa ta zajmuje się problemami ludzi najuboższych i potrzebujących w naszej parafii. Swoją działalność wspiera modlitwą, a potrzebującym niesie pomoc zarówno materialną, jak i rzeczową. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Róże Kobiet

Grupy modlitewne, swoją modlitwą wspierające parafię, jak i cały Kościół Boży. Prowadzą Różaniec codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30. Spotkania i wymiana tajemnic różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy świętej o godzinie 8:00.

Krąg biblijny

Spotkania Kręgu biblijnego co 2 niedzielę o 15:30 prowadzi ks. prof. Adam Olszewski.